Chiny, które musisz zobaczyć

Mauzoleum Mao ZedongaChiny znane są wszystkim, jako najludniejszy kraj na świecie, ale także z tego, że Europę i inne kontynenty zalewają produkty pochodzenia chińskiego, które często nie mają nic wspólnego z dobrą jakością. Państwo zalicza się także do jednej z najstarszych cywilizacji, cechuje się odmiennością i bogactwem muzyki, kultury, literatury i historii.

Bilety lotnicze do Pekinu ze stolicy naszego kraju możemy dostać w cenie od 1993 zł (oferta linii lotniczych Turkish Airlines) do 2101zł (z liniami Aeroflot). Podane kwoty są dość wysokie, obejmują jednakże już lot w obie strony, w terminie od 10 do 14 stycznia.

Przed podróżą do Chin warto zaplanować, jakie miejsca powinniśmy odwiedzić, bo tutaj łatwo się zgubić. A jest co zwiedzać i nawet największy leń nie usiedziałby w miejscu, gdyż ten zupełnie nowy dla nas świat jest przecież pełen zagadek i tajemnic. Pierwszą zagadką, a właściwie ogromną barierą jest język chiński uchodzący za najtrudniejszy dialekt świata. Dobrą informacją jest to, że wiele chińczyków, szczególnie tych poniżej 30 roku zna dobrze język angielski, więc to dla nas ratunek.

To idealne miejsce dla podróżników, których marzeniem jest poznawanie mistycznego świata orientu. Na pierwszy ogień zdecydowanie trzeba wybrać Wielki Mur Chiński. Wielki Mur Chiński jest uznawany za jedno z największych dzieł dokonanych przez człowieka. Mur ma długość ponad 6000 km, 7 lipca 2007 r. ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata. Powinniśmy także udać się do „Zakazanego miasta”, jakim jest Pekin. Pekin to stolica kraju i drugie co do liczby ludności miasto w Chinach (pierwszym jest Szanghaj). W stolicy natkniemy się na liczne zabytki związane z tamtejszą architekturą między innymi jest to Plac Tian’anmen. Inne turystyczne ciekawostki to: pałac cesarski dynastii Ming i Qing, Chińskie Muzeum Narodowe, Pomnik Bohaterów Ludu, Wielka Hala Ludowa (pełni funkcje parlamentu Chińskiej Republiki Ludowej), Pałac Letni, Mauzoleum Mao Zedonga (miejsce pochówku przywódcy), Świątynia Nieba oraz Yonghegong (świątynia buddyjska). W Pekinie możemy także odwiedzić ogród zoologiczny. Jeśli nigdy wcześniej nie widzieliśmy pandy na własne oczy to znakomita okazja poznania zwyczajów nie tylko tych, ale i innych zwierząt zamieszkujących pekińskie zoo. Znajduje się ich tam około 7 tysięcy, w tym bardzo dużą popularnością cieszy się oceanarium, gdzie można oglądać występy delfinów czy lwów morskich.

Jeżeli chodzi o nocleg to najlepiej zatrzymać się właśnie w stolicy. Do wyboru mamy całą gamę hoteli, od tych pięciogwiazdkowych po nieco tańsze. Fantastyczne opinie ma Grand Millennium Beijing. To luksusowy hotel znajdujący się w głównej dzielnicy biznesowej stolicy. Do usług mamy tam dostępny basen, Spa czy cztery restauracje. Cena za noc w pokoju dwuosobowym wynosi 460 zł, pokój typu executive jest już jednak droższy a zapłacimy za niego mianowicie 690 zł. Inne równie warte polecenia hotele to na przykład Legendale Hotel Beijing i Swissotel Beijing.

Mauzoleum Mao Zedonga

Odpowiedz