Ostrawa – rzut kamieniem

W Czechach odpowiednikiem naszego podziału na województwa są kraje, Ostrawa leży w kraju w Morawsko-Śląskim, jest jego stolicą, to także jedno z największych i najbardziej uprzemysłowionych miast naszych południowych sąsiadów. Nie wiele osób wie, że to bardzo ciekawy turystycznie region Czech. Wprawdzie polskie biura podróży nie organizują wycieczek all inclusive na Morawy, jednak warto zorganizować ją sobie na własną rękę. Na Morawach znajdziemy wspaniałą przyrodę oraz dziewicze góry Jesioniki, pośród których znajduje się sanatorium Karlova Studanka, które znane jest z najczystszego powietrza w całej Europie Środkowej. Przyjeżdżają tu kuracjusze z całego kraju, a także coraz częściej z zagranicy. Czyste powietrze sprzyja w leczeniu schorzeń układu oddechowego, jamy ustnej i skóry.

ostrava

Okolicę można zwiedzać kolejką osobową o nazwie Osoblacha, warto również skorzystać z uroków zbiornika Slezska Harta. Jeśli jednak nie trafia do nas przyroda, ciekawie czas można spędzić także w miastach. Warto odwiedzić Opawę leżącą przy naszej granicy, tak jak i w Polsce tak i tu znajdziemy Muzeum Ziemi Śląskiej. Nowy Jiczyn zachwyca pięknym rynkiem, tutaj także kobiety zachwycą się zwiedzając Muzeum Kapeluszy. Prawdziwą atrakcją jest możliwość własnoręcznego wykonania kapelusza. Największe miasto regionu Ostrawa najlepiej zostawić na koniec. Osoby Młode z pewnością czym prędzej popędza na znaną ulicę i klubów – Stodolnię, która życiem tętni przez 24h na dobę. Nowoczesna Ostrawa słynie z zabiegów polegających na przekształceniu architekturę przemysłowej na cele edukacyjne i kulturalne.

Arboretum

Novy Dvór znane jest z wspaniałego Arboretum. Park o powierzchni 23 hektarów nakłania do spacerów i odpoczynki w cieniu nietuzinkowych drzew. Wiele atrakcji dostarcza również oranżeria z wystawa roślin podzwrotnikowych i tropikalnych.

Sporty wodne nad zalewem

Slezska Harta to zalew, który przyciąga miłośników wodnych atrakcji. M.in. jachtingu, kajakarstwa i windsurfingu, nie brakuje także amatorów wędkarstwa. Można także wybrać się w rejs niewielkim stateczkiem.

Kraj Morawsko-Śląski, którego stolicą jest Ostrawa, ma doskonałe połączenie kolejowe i autobusowe z naszym krajem. Nocleg także nie stanowi problemu. W Ostrawie można polecić hotel Vista, w górach hotel Vidly.

ostrava

Odpowiedz