Park Wodny Olešná w Frydek-Mistek

Olešná Frydek-MistekNie wiele osób wie, że zaledwie półgodziny jazdy od polsko-czeskiej granicy znajdziemy świetną wodną atrakcję dla całych rodzin, w miejscowości Frydek-Mistek położonej nad Ostrawicą, około 30 km od granicy Polski z Czechami- znajduje się Park Wodny Olešná oferujący baseny letnie i kryte. W samym miasteczku znajdziemy przytulne, mniejsze i większe hotele, oferujące różne opcje wyżywienia. Wczasy w otoczeniu przyrody z licznymi wodnymi atrakcjami, w pięknych okolicznościach natury, dodadzą energii na kolejne miesiące pracy.

Ośrodek umiejscowiono w otoczeniu zapory Olešná Frýdek. Na zewnątrz parku dostrzec można piękny krajobraz. Przez duże okna widok na Łysą Horą i panoramę Beskidów. Temperatura, jaka panuje w parku wodnym, to minimum 25 st. C., a maksimum 28 st. C. Wodne atrakcje obejmują cały szereg przygód, każdy znajdzie tu całą masę przyjemności dla siebie. Baseny dla dzieci, do pływania czy rekreacyjne. Park składa się z dwóch części: letniej odkrytej i zakrytej, z której można korzystać w miesiącach zimniejszych. Wodny ośrodek usytuowany jest 290 m n.p.m. i w tym samym czasie jest w stanie pomieścić do 3000 osób. Po tej liczbie widać, że jest to duży kompleks służący letniej i zimowej rekreacji. Wczasy czy kilkudniowy urlop w tym miasteczku z rodziną, pozwolą wyszaleć się za wszystkie czasy i małym, i dużym. Nawet osoby niepotrafiące pływać, świetnie zagospodarują czas na inne wodne rozrywki, między innymi w basenach rekreacyjnych. Każdy może wejść do rwącej rzeki, skorzystać z kąpieli z bąbelkami czy biczy wodnych. Dla dzieci największą frajdą są zjeżdżalnie. Mniejsze i większe. Dla najmniejszych przygotowano pokój zabaw. Gdy rodzice chcą skorzystać z zabiegów, związanych z pielęgnacją ciała, masażem itd., dzieci spędzą czas dobrze bawiąc się z innymi, w specjalnie przygotowanej dla nich sali. Nieodłącznym elementem większości tego typu parków wodnych są sauny, między innymi sauna fińska. Ponadto mamy możliwość skorzystania z solarium oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych. W ofercie znajduje się także aqua aerobik oraz zajęcia pływania dla najmłodszych.

To bardzo przyjemna propozycja spędzenia wolnego czasu, która jest na wyciągnięcie dla mieszkańców południowej Polski, Jeśli chodzi o ceny, to za 90 minut za jedną osobę dorosłą, od poniedziałku do piątku, zapłacimy 120 czeskich koron, co przy kursie 1,55 zł za 10 koron oznacza wydatek rzędu 18 zł, po każdym przekroczonym kwadransie, dodatkowo 17 koron. Za bilet wstępu na basen w soboty, niedziele oraz w okresie wakacyjnym, zapłacimy 160 koron za 90 minut. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Na zniżkę mogą liczyć dzieci od 3 do 15 roku życia, studenci z ważną legitymacją oraz osoby po 65 roku życia. Warto skorzystać z pakietów rodzinnych 2+1 lub 2+2, wtedy całodniowy wstęp kosztować nas będzie od 35 zł na basenie letnim i 40zł na krytym.

Zarówno w zimowe jak i letnie dni, wodna przyjemność w miejscowości Frydek-Mistek pozwala się zrelaksować i pozbyć stresu.

Olešná Frydek-Mistek

Odpowiedz