Samemu dookoła świata

Wczasy to idealny czas by rozpocząć największą przygodę w swoim życiu i zwiedzić trochę świata. Podróżowanie w samotności nie musi być nudne – poznajesz nowych ludzi, nabywasz doświadczenia, uczysz się walczyć z przeciwnościami losu i odkrywasz dzięki temu swoje prawdziwe ja. Jednak jest to zadanie wymagające odwagi, sprytu, silnego charakteru nie każdy nadaje się do tego typu podróżowania. Stwierdzając, że wyprawa w pojedynkę to nie lada wyzwanie postaramy się podsumować wszystkie zalety takiej niecodziennej ekspedycji.

around the world

Nasza indywidualna decyzja – Jest to jedna z największych zalet, jeżeli chodzi o podróżowanie w pojedynkę. Nie musisz skrzykiwać znajomych, szukać terminu wycieczki, który odpowiada każdemu z osobna, nie sprzeczacie się, co do miejsca pobytu, ceny, warunków jakie tam panują. Wszystko załatwiasz sam – to twoja indywidualna decyzja jedziesz tam gdzie przysłowiowo cię nogi poniosą, gdzie sobie wcześniej wymarzyłeś – cały proces odbywa się o wiele sprawniej.

Dogłębne poznanie – Kiedy zwiedzasz jakieś miejsce w samotności masz więcej czasu by skupić się na podziwianiu i przeżywaniu piękna danego miejsca. aChwila refleksji nad historią, wsłuchanie się przykładowo w relację przewodnika, tubylców. Dzięki temu dowiadujesz się i przeżywasz więcej. Nie rozpraszają cię rozmowy i śmiechy znajomych.

Uczysz się języków – Jesteś sam i nie masz nikogo do pomocy, a musisz się porozumieć z tubylcami.

Niezależność, zaradność – Sprawdzasz siebie, radzisz sobie sam w przeróżnych sytuacjach, jesteś wystawiony na wiele prób. Decydujesz samodzielnie, planujesz wszelkie aspekty podróży, wszelkie rozwiązania nawet najtrudniejszych problemów. Testujesz charakter w ekstremalnych warunkach.

Nowi znajomi - Podróżnik potrzebuje choć chwili rozmowy. Łatwiej nawiązać kontakt z nieznajomymi w pojedynkę niż w sporej grupie. Obcokrajowcy chętniej pod swój dach przyjmują samotnych wędrowców.

Jednak trzeba zdecydowanie podkreślić fakt, że podróż w pojedynkę to o wiele większe ryzyko. Wymaga więc ona odpowiedniego zabezpieczenia. Mówimy tutaj o ubezpieczeniu podróżnym. Jest to standardowy punkt jeżeli chodzi o zagraniczne wczasy organizowane na własną rękę. Tego typu turystyczna polisa powinna zawierać przede wszystkim ubezpieczenie od konsekwencji nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu, informacyjne a także medyczne wsparcie Assistance. Warto również przemyśleć inne dodatkowe zabezpieczenia.

around the world

Odpowiedz