Szwajcarskie smaki

Kuchnia szwajcarska znacząco różni się od tradycyjnych polskich smaków. Podstawą kulinarnych doznań są sery. Wykorzystywane do wielu potraw, począwszy od tych wytrawnych, po te słodkie. Szwajcarskie sery znane są na cały świat. Wybierając się tam, grzechem byłoby nie spróbować różnych odmian serów.

berno

Swoją przygodę ze Szwajcarią poleca się rozpocząć od siedziby władz państwa. Berno ma do zaoferowania oprócz starego średniowiecznego miasta, które wpisane jest na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, wiele restauracji, kawiarni oraz hoteli, serwujących pyszną, regionalną kuchnię. Można zdecydować się na wycieczkę objazdową, dzięki czemu lepiej pozna się sztukę kulinarną poszczególnych regionów. W tym obszarze można znaleźć ciekawe oferty first minute bądź last minute. Ceny rozpoczynają się od 1500 zł za osobę na 66 dni. W samym Bernie warto wybrać się do kilku restauracji. Jedną z nich jest Altes Tramdepot. Zjemy tanio i smacznie, mogąc podziwiać piękne widoki. Restauracja usytuowana obok dołu niedźwiedzia. Z dużego tarasu można podziwiać widoki na Stare Miasto. Zaś w środku restauracji obserwować proces ważenia piwa ze słodu i chmielu. Oferta menu jest bardzo urozmaicona. Znajdują się w niej dania typowe dla szwajcarskich regionów, ale i z innych europejskich zakątków. Osobna karta dla dzieci. W restauracji pomyślano również o osobach uczulonych na różne produkty oraz osobne menu dla napojów. Ceny od 20 franków szwajcarskich za poszczególne potrawy. Restauracja Rosengarten to kolejne miejsce, w którym można posmakować pysznych, tradycyjnych dań. Restauracja cieszy się powodzeniem ze względu na wykorzystywanie świeżych i wysokiej jakości składników do przygotowania każdej potrawy. Berno to miasto, w którym znajdziemy także restauracje włoskie, np. Eleven czy ze smakami kuchni azjatyckiej. Ogólnie opinie o hotelach i restauracjach w mieście, wśród turystów, są bardzo dobre. Mieszkańcy dbają o jakość przygotowywanych potraw. W końcu to miasto, w którym siedzibę ma szwajcarski rząd.

Będąc w Szwajcarii nie można ominąć kawiarni i klubów. W przytulnych kawiarenkach znajdziemy prawdziwą szwajcarską czekoladę. Wielbiciele kawy będą mogli posmakować wielu jej rodzajów. Kaffee creme, melange- z mlekiem, chale- ze śmietanką czy caffé corretto grapp, w której poczujemy dobry szwajcarski trunek. Coś mocniejszego: na przykład wódka z wiśni (Zuger Kirschwasser), gruszek (Le Bon Père William) czy ze śliwek (Pruneau). Godne uwagi są także szwajcarskie wina.

Szwajcaria jest krainą, która słynie z wielu smaków. Wyjeżdżając na wczasy, warto dokładnie zapoznać się z kulinarnymi smakołykami tego miejsca, by nie przeoczyć pysznych, tradycyjnych, szwajcarskich potraw i trunków. A niektóre smaki przywieźć do domu.

berno

Odpowiedz