Ten inny Paryż

Hotel Astor Saint-HonorChoć żaby, ślimaki i spleśniałe sery to podstawowe składniki francuskiej kuchni, to z pewnością nie można w nich znaleźć żadnego romantyzmu. Mają jednak one swoich zwolenników, którzy dzisiaj dowiedzą się gdzie w Paryżu można wypocząć w iście królewskim stylu ciesząc się dodatkowo z jego kulinarnych przysmaków.

Hotel Astor Saint-Honore

Francuski obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta przy rue d’Astrog w dzielnicy Rive Droite. Jego gwarne, tętniące życiem otoczenie przeładowane jest standardowymi symbolami Francji. Z hotelu pieszo dostaniemy się między innymi do Pałacu Elizejskiego, avenue Matignon (słynącej z niesamowitych galerii sztuki) Louvru oraz delikatesów Hediard i Fauchon. Nie można jednak nie wspomnieć o sąsiedztwie ekskluzywnych butików światowej klasy projektantów jak Pierre Cardin, Guy Laroche czy Christian Dior.

W hotelu znajduje się 129 pokoi rozmieszczonych na 7 kondygnacjach eleganckiego budynku. Klienci mają do wyboru trzy typy pokoi – standard, superior i de luxe oraz apartamenty z prywatnym tarasem i widokiem na Paryż. Każdy room wyposażony został w darmowy dostęp do sieci wi-fi, klimatyzację, telewizor, hotelowe kosmetyki, sejf, minibar, ciepły szlafrok oraz wstawkę, czyli kawę lub herbatę na powitanie i miłe rozpoczęcie pobytu w Astor Saint-Honore. W listopadzie najtaniej za hotelową dobę zapłacimy blisko 156 euro, w grudniu cena minimalna spadnie do 144 euro. Jednak jest to kwota uzależniona od panujących wewnątrz standardów. Więcej informacji na temat dostępności pokoi można znaleźć na hotelowej stronie internetowej.

Prawdziwą „wisienką na torcie” tego hotelu jest zdecydowanie jego restauracja. Uważana przez znawców za jeden z najlepszych paryskich lokali cieszy się wciąż znakomitą reputacją i przyciąga do siebie gości magicznym menu, kameralnym wnętrzem oraz profesjonalną obsługą. W karcie restauracji Astor przejdziemy od przystawek (krewetki, carpaccio, tatar) przez ryby (okoń morski, żabnica, mintaj) do wyboru mięs (wołowina Chateau, nerkówka cielęca) i deserów (suflet czekoladowy, niestandardowe połączenia owoców leśnych). Wyszczególnione zostało tutaj jedynie kilka prostych przykładów. Tak naprawdę bogactwo tamtejszych smakowych połączeń jest naprawdę niezwykłe i aż nie przystoi zdradzać wszystkich kulinarnych niespodzianek hotelowej karty. Można jedynie zapraszać smakoszy na degustacje.

Hotel Astor Saint-Honore posiada dodatkowo bogate zaplecze konferencyjne i jest idealnym miejscem dla gości podróżujących w interesach. Obiekt organizuje klientom spotkania i meetingi w specjalnie przystosowanych do tego salach Regency. Hasłem przewodnim tego typu imprez jest łączenie przyjemności z efektywnością działań. Warto przypomnieć, że w przygotowanie spotkań zaangażowany jest również szef kuchni, Nicolas Clavier serwujący posiłek dla konferencyjnych gości. Zawsze możemy liczyć na perfekcyjnie przyrządzone przystawki, dania główne czy desery.

Odpowiedz